Eğitim Programımız
Eğitim Programımız

OYUN GRUBU (24-36 AY)
İki yaşına basmış olan çocuklarımızın devam ettikleri programdır. Oyun grubu çocuklarımız sosyal bir grubun parçası olmaya en hazır olduğu yaştadır. Bu dönem çocuğun ailesinden ilk defa ayrılarak sosyalleşmeye başlaması nedeniyle çok önemlidir. Gelecek için yavaş yavaş altyapı oluşturulur. 

Bu yaş grubumuzdaki programımızın amacı; özgüvenlerini geliştirmek, öz bakım becerileri kazandırabilmek, şarkılar ,tekerlemeler ve hikaye okuma saatleriyle dil gelişimine destek olunmaktadır.En önemlisi ise paylaşım duygusunu aşılayabilmektir.Bireysel oyun oynamayı seven oyun grubu çocukları,okul ortamına girdikten sonra bireysel oyundan paralel oyuna ardından sosyal oyun ve sembolik oyuna gelişerek ilerleyecektir.

36-48 YAŞ GRUBU
36-48 aylık bir çocuk; yetenekleri,  ilgi alanları ile tamamen kendine özgü bir kişilik haline gelmiştir. Kimisi utangaç, kimisi dışa dönük, kimisi hareketli, kimi sakindir. Buna karşın 36-48 aylık çocukların en iyi tanımlayan kelimeler “enerjik”  ve “hayalci” olacaktır.

Bu yaş diliminde öğrencilerin ilgi ve yetenekleri ortaya çıkmaya başlar. Bu dönemde çocuk sosyalleşmeye başlar. Özenle düzenlenmiş sınıf ortamında oyun ve aktivitelere katılırlar. Onların gelişimlerini çeşitli açılardan destekleyen program uygulanır. Onların oluşan temel kişilik özellikleri desteklenir. Akademik bilgi, beceri ve yetenekleri hızlı biçimde oluşmaya ve gelişmeye başlar.

Okulumuzda çocuklarımız paylaşmayı, yardımlaşmayı eğlenerek öğrenirler. Bağımsızca isteme ve davranma gibi yetilerin temelleri atılır. Kalem tutma, çizgi çalışmalarıyla psikomotor gelişimleri desteklenir. Hep birlikte oyun oynamak,  beraber yemek yeme gibi yeni kurallarla yaşamayıöğrenirler. Zamanlarını eğlenerek, oynayarak ve bilgi edinerek dolu dolu geçirirler.

Akademik ve yetenek gelişimleri uygulanan programlarla desteklenir. Yine öğrenilenlerin ve kazanılan davranışların kalıcı olmaları sağlanmaktadır.

48-60 AY GRUBU
Okul öncesi dönemin temellerini attığımız 5 yaş  grubumuzdaçocukta, motor dengenin, düşüncenin, bireysel-toplumsal ilişkilerin, benlik kavramının; evde, okulda ve toplum içinde uyumlu olması sağlanmaktadır. Birbirlerine sevgi ve saygılı, huzur  dolu bir ortamda paylaşım duygusu, sorumluluk sahibi, girişimci, kendine güvenen ve öz saygısı yüksek bireyler yetiştirmek amacımızdır.

Bilmece şarkışiir hikaye ve kelime oyunlarıyla  düzgün ve akıcı cümle kurmasını ve kelime dağarcığının gelişmesi sağlanır. Oyun ve etkinlikler temel öğrenme aracıdır. Çevreyi onların ilgisini çekecek malzemeler ve keşfedebilecekleri yeni fikirlerle donatarak  hızlıöğrenebildikleri bir ortam oluşturulur. Her çocuğun farklı olduğu düşüncesinden yola çıkılarak çocuklarımızın bedensel, zihinsel, kişilik ve sosyal açılardan gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamaları hedeflenir.

Bu devrede eğitimle ilgili sağlam bir temel oluşturulması söz konusudur. Öğrencilerimiz araştıran, sorgulayan, kişilik sahibi, özgüveni yüksek bireyler olarak bir üst sınıfa hazır hale gelirler.

60-72 AY GRUBU
Çocuklarımızın bilişsel, duygusal ve fiziksel açılardan olgunlaşarak ilkokula hazır hale gelmelerini sağlamak asıl hedefimizdir. Çocuğumuzun gelecekteki öğrenim düzeyini oluşturacak sağlam temeller bu dönemde oluşturulur. Bu grupta akademik açıdan daha yoğun bir program uygulanır. Sınıfta uygulanan çeşitli etkinliklerle program hayata geçirilir. Çocuklarımızın eğlenerek öğrenecekleri bir ortam hazırlanır.  Aile de çeşitli faaliyetlerle öğrenme sürecine etkin olarak katılmaktadır.

Çocukların sağlıklı bir biçimde gelişmelerini sağlarken aynı zaman da paylaşmayı bilen, problemleri çözebilen,  değerlerini özümsemiş, kendini koruyabilen başkalarının haklarına saygı duyan, kendine güvenen çocuklar yetiştirmek amacıyla geniş bir eğitim yelpazesi sunuyoruz. Çocuklarımızın kullanacakları eğitim kitaplarının titizlikle seçiyoruz. Çocukların aktif katılımlarını sağlanarak geometrik kavramlar,  matematik çalışmaları, ses eğitimi, çizgi çalışmaları yapıyoruz.

Proje görevleri ve sanat çalışmalarıyla desteklediğimiz programımızla öğrencilerimiz matematik ve fen altyapısı kazanıyor, okuma ve yazmaya hazır hale geliyorlar.

Her şeyden önemlisi kişilikleri oluşmuş, özgüvenleri yüksek, hayata pozitif bakabilen, mutlu bireyler olarak hayat sahnesine ilk adımı atmaya hazır mezunlar veriyoruz. 

Okulumuz; güncel haber,duyuru,etkinlik ve programlarımızdan haberdar olmak için kayıt olun