37-48 AY GRUBU
37-48 AY GRUBU
NEŞELİ GRUP
YARIM-TÜM GÜN
37-48 AY

36-48 aylık bir çocuk; yetenekleri,  ilgi alanları ile tamamen kendine özgü bir kişilik haline gelmiştir. Kimisi utangaç, kimisi dışa dönük, kimisi hareketli, kimi sakindir. Buna karşın 36-48 aylık çocukların en iyi tanımlayan kelimeler “enerjik”  ve “hayalci” olacaktır.
Bu yaş diliminde öğrencilerin ilgi ve yetenekleri ortaya çıkmaya başlar. Bu dönemde çocuk sosyalleşmeye başlar. Özenle düzenlenmiş sınıf ortamında oyun ve aktivitelere katılırlar. Onların gelişimlerini çeşitli açılardan destekleyen program uygulanır. Onların oluşan temel kişilik özellikleri desteklenir. Akademik bilgi, beceri ve yetenekleri hızlı biçimde oluşmaya ve gelişmeye başlar.

Okulumuzda çocuklarımız paylaşmayı, yardımlaşmayı eğlenerek öğrenirler. Bağımsızca isteme ve davranma gibi yetilerin temelleri atılır. Kalem tutma, çizgi çalışmalarıyla psikomotor gelişimleri desteklenir. Hep birlikte oyun oynamak,  beraber yemek yeme gibi yeni kurallarla yaşamayı öğrenirler. Zamanlarını eğlenerek, oynayarak ve bilgi edinerek dolu geçirirler.Akademik ve yetenek gelişimleri uygulanan programlarla desteklenir. Yine öğrenilenlerin ve kazanılan davranışların kalıcı olmaları sağlanmaktadır.
 

Okulumuz; güncel haber,duyuru,etkinlik ve programlarımızdan haberdar olmak için kayıt olun