48-60 AY GRUBU
48-60 AY GRUBU
OKUL ÖNCESİ
YARIM-TÜM GÜN
48-60 AY

Okul öncesi dönemin temellerini attığımız 5 yaş  grubumuzda çocukta, motor dengenin, düşüncenin, bireysel-toplumsal ilişkilerin, benlik kavramının; evde, okulda ve toplum içinde uyumlu olması sağlanmaktadır. Birbirlerine sevgi ve saygılı, huzur  dolu bir ortamda paylaşım duygusu, sorumluluk sahibi, girişimci, kendine güvenen ve öz saygısı yüksek bireyler yetiştirmek amacımızdır.
Bilmece şarkışiir hikaye ve kelime oyunlarıyla  düzgün ve akıcı cümle kurmasını ve kelime dağarcığının gelişmesi sağlanır. Oyun ve etkinlikler temel öğrenme aracıdır. Çevreyi onların ilgisini çekecek malzemeler ve keşfedebilecekleri yeni fikirlerle donatarak  hızlı öğrenebildikleri bir ortam oluşturulur. Her çocuğun farklı olduğu düşüncesinden yola çıkılarak çocuklarımızın bedensel, zihinsel, kişilik ve sosyal açılardan gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamaları hedeflenir.
Bu devrede eğitimle ilgili sağlam bir temel oluşturulması söz konusudur. Öğrencilerimiz araştıran, sorgulayan, kişilik sahibi, özgüveni yüksek bireyler olarak bir üst sınıfa hazır hale gelirler.

Okulumuz; güncel haber,duyuru,etkinlik ve programlarımızdan haberdar olmak için kayıt olun