Eğitim Anlayışımız
Eğitim Anlayışımız

Okulumuzda çoklu zeka sistemine dayalı eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuk merkezli olan bu eğitim programın da çocuklarımızın her alanda gelişimi dikkatle izlenir. Desteklenmeye ihtiyaç duyulan noktalar, birebir ilgi ve paylaşımla geliştirilir.
Çocuklarımızın yetenekleri  bizler için çok önemlidir. Bu yetenekleri keşfedilerek desteklenerek aileleri ile paylaşılır. Oyun temel faktör olarak benimsenir.  Özgün, bilimsel, sanat içerikli yaklaşımlarla çocuklarımızın çok yönlü gelişimleri desteklenir. Öğrencilerin deneyerek, eğlenerek , yaşayaraköğrenebilecekleri bir süreç  ortaya konur. Başarılarıödüllendirilerek öz  güvenlerinin gelişmeleri sağlanır.

Programlarımız, öğrencilerin yaşseviyeleri , ilgileri  göz önüne alınarak oluşturulmaktadır. Her çocuğun farklı olduğu anlayışından yola çıkılarak eğitim yaklaşımlarımız hayata geçirilir. Çocukların kişisel yetenek ve kapasitelerini  güvenli  ortamlarda özgürce geliştirebildikleri fark ortaya koyan yöntemler benimsenmiştir.  Çocuklarımızın hayal güçlerini  rahatlıkla  geliştirebilecekleri doğal ortam oluştulur.  Deneyimli, alanında uzman olan öğretim kadrosuyla öğrencilerin zeka kapasitelerinin geliştirilmesi , iyileştirilmesi, zenginleştirilmesi hedeflenmektedir.  Bu gerçekleşirken ailenin de eğitim ortamına aktif olarak katılımı sağlanır. Eğitim programımız; çocukların bireysel gelişimini , sosyalleşmesini , kendini ifade edebilmesini ve, yeni bilgiler öğrenmesini , öğrendiklerini uygulamasınıfarklı insanlarla paylaşmasını, mutlu bir birey olmasını sağlayacak çeşitli aktivitelerden oluşmaktadır. Öğrenciler bilişsel, sosyal ve duygusal açıdan gelişimlerini tamamlayarak bir üst öğretim kurumuna hazır hale gelirler. 

UĞUR BÖCEĞİNDE HER ÇOCUK SADECE KENDİSİNİ AŞMAYA ÇALIŞIR.

Okulumuz; güncel haber,duyuru,etkinlik ve programlarımızdan haberdar olmak için kayıt olun